1. Kilka dni temu zawierzyliśmy Maryi naszą parafię na czas Nawiedzenia kopi Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej archidiecezji, które rozpocznie się na początku przyszłego roku. Na stoliku obok ołtarza Matki Bożej Kłobuckiej znajduje się Księga Zawierzenia do której możemy wpisywać prośby, podziękowania, akty zawierzenia: osobiste i naszych rodzin.
  2. W ramach kończących się XXII Dni Długoszowskich zapraszamy dziś do naszego sanktuarium po Mszy św. wieczornej na koncert religijny Pana Józefa Skrzeka – znanego – szczególnie starszemu pokoleniu polskiego muzyka.
  3. Tradycyjnie w najbliższych dnia odbywać się będą dekanalne pielgrzymki osób chorych i starszych wiekiem. Spotkanie z księdzem biskupem Andrzejem Przybylskim dla naszego dekanatu odbędzie się w Archikatedrze we wtorek o godz. 11.00. Osoby chętne dojeżdżają tam we własnym zakresie.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
  5. W najbliższy poniedziałek 18 września po Mszy św. wieczornej na salce katechetycznej na wikariacie odbędzie się spotkanie formacyjne Rodziny Szkaplerznej. Natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji duchowej odnowy Kłobucka.
  6. W zakrystii jest dostępny wyjątkowy kalendarz Maryjny na rok 2024. Zawiera on 12 wizerunków Matki Bożej pochodzących z różnych sanktuariów w Polsce. Wśród nich umieszczony został i wypromowany na całą Polskę i świat nasz piękny wizerunek MB Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników a tym samym nasze sanktuarium. W kalendarzu tym w sposób niezwykle przejrzysty zostały oznaczone najważniejsze święta i uroczystości kościelne oraz daty rozpoczęcia 33 – dniowych rekolekcji  zawierzenia  i oddania się Panu Jezusowi prze ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignon de Monfort. Kalendarz można zobaczyć i zakupić w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  7. W ostatnim czasie coraz częściej nasze Sanktuarium nawiedzają pielgrzymi autokarami. W minioną niedzielę byli u nas pracownicy Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa.
  8. Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobucku serdecznie zaprasza na uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 24 września 2023 r. godz. 12.00 – Msza św. w kościele pw. św. Marcina w Kłobucku. 13.00 – Rozpoczęcie uroczystości na Rynku im. Św. Jana Pawła II.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.