1. Wraz z rozpoczynającym się miesiącem październikiem zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.15. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową poszczególne grupy istniejące w naszej parafii. W poniedziałki zapraszamy Radę Parafialną, we wtorki dzieci i młodzież, w środy Żywy Różaniec oraz Różaniec Rodziców za Dzieci, w czwartki Chór, w piątki Schola dorosłych, w soboty osoby adorujące Najświętszy Sakrament w kaplicy adoracji, w niedziele Wojownicy Maryi i Rodzina Szkaplerzna. Kancelaria po południu przez cały październik będzie czynna do godz. 17.00
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie z przedstawicielami dzieci komunijnych. Natomiast w sobotę o godz. 17.00 w kościele dzieci otrzymają różańce.
  4. Katechezy przed sakramentem bierzmowania dla klas VI we wtorek 3 października o godz. 16.00, dla klas VII w środę o godz. 16.00. Katechezy odbywają się w kościele.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano i po południu od godz. 17.30. W sobotę po mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty. Tego dnia przypada wspomnienie Najświętszej Panny Różańcowej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła. Zapraszamy asystę.
  6. SZLACHETNA PACZKA poszukuje Wolontariuszy do kolejnej edycji programów. Od tego, czy w danym rejonie znajdzie się Lider i ilości Wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką program dotrze do ubogich rodzin w potrzebie. Lider i Wolontariusze mogą zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale też możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniami projektowymi, organizacją wydarzeń, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Oprócz tego każdy Wolontariusz ma okazję poznać nowych ludzi o podobnych wartościach i nawiązać szereg znajomości z instytucjami czy firmami. Wszelkich informacji udziela Pani Ewelina Kała. Tel 607 209 055.
  7. Dziś przed kościołem za zgodą Caritas przeprowadzana jest zbiórka na leczenie Pana Krzysztofa – ratownika medycznego pracującego w naszej miejscowości zawsze chętnego do pomocy drugiej osobie. Teraz On potrzebuje pomocy. Kosztowne leczenie (około 500 tyś zł.) może uratować mu życie dzięki naszemu wsparciu.
  8. W zakrystii jest dostępny wyjątkowy kalendarz Maryjny na rok 2024 autorstwa Wojowników Maryi.
  9. Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura serdecznie zaprasza na koncert historyczny Muzyka w świątyniach, który odbędzie w kościele św. Marcina w Kłobucku 9 października – poniedziałek- o godz. 18.45. Szczegóły na plakatach oraz ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  10. Od dziś jest do nabycia 65 nr Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim o wydarzeniach, który odbywały się w naszej parafii w ostatnim czasie oraz o tym co przed nami.
  11. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela oraz kwartalnika W Niedzieli przeczytamy artykuł dotyczący modlitwy różańcowej Różaniec Rodziców za Dzieci. Taka wspólnota od wielu lat istnieje także przy naszej parafii. Zachęcamy do lektury oraz przyłączenia się do tej wspólnoty. Szczegóły u Pani Jadwigi Gnatowicz.