1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.15.
 2. Z okazji obchodzonego w przyszłą niedzielę Dnia Papieskiego jak co roku będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego – dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzeniem oraz o ich rodzicach.
 4. W zakrystii jest dostępny wyjątkowy kalendarz Maryjny na rok 2024 autorstwa Wojowników Maryi.
 5. Serdecznie zapraszamy na koncert historyczny Muzyka w świątyniach, który odbędzie w kościele św. Marcina w Kłobucku 9 października – poniedziałek – o godz. 18.45. Szczegóły na plakatach oraz ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 6. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich trud i pracę.
 7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o nieodkładanie na ostatnią chwilę sprzątania grobów naszych bliskich. Zadbajmy też o groby w sąsiedztwie, szczególnie o te, którymi się nikt nie opiekuje.
 8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na tzw. wypominki – modlitewną pamięć o naszych bliskich zmarłych. Kartki do wypisania imion i nazwisk są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia 65 numeru Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim o wydarzeniach, który odbywały się w naszej parafii w ostatnim czasie oraz o tym co przed nami. Jest do nabycia nowy numer Tygodnika Niedziela oraz kwartalnika Jest jeszcze kilka egzemplarzy z poprzedniej niedzieli w której przeczytamy o Dniach Długoszowskich w naszej parafii oraz o  modlitwie różańcowej Różaniec Rodziców za Dzieci. Taka wspólnota od wielu lat istnieje także przy naszej parafii. Zachęcamy do lektury oraz przyłączenia się do tej wspólnoty. Szczegóły u Pani Jadwigi Gnatowicz.
 10. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci komunijnych.
 11. Burmistrz Kłobucka zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkania informacyjne, dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do 85% kosztów inwestycji na budowę magazynów energii dla istniejących instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października br. (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Urzędzie Miejskim w Kłobucku. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kłobucku.
 12. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.