1. Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji po Mszy św. o godz.07.30, przez całą noc do godziny 6.30 w poniedziałek. Prosimy o włączenie się w adorację wspólnoty modlitewne, grupy istniejące przy naszej parafii oraz parafian.
  2. W sobotę wspominamy bł. Karolinę Kózkówną – patronkę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy trwać we Wspólnej modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
  4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży na salce katechetycznej.
  5. 20 listopada w przyszły poniedziałek będą obecne w naszym kościele relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wystawienie relikwii odbędzie się o godz. 17.30 przy ołtarzu Matki Bożej Kłobuckiej. Po Mszy św. wieczornej w obecności Najświętszego Sakramentu rozpocznie się czuwanie połączone z historią życia św. Teresy oraz modlitwą za jej wstawiennictwem. Czuwanie będzie trwać około godziny. Zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności osoby należące do Rodziny Szkaplerznej oraz te, które przyjęły szkaplerz karmelitański.
  6. Organizujemy I Kłobuckie Warsztaty Muzyki Liturgicznej – w naszym sanktuarium, w dniach od 1 do 3 grudnia. Informacje i zapisy na stronie naszej parafii: marcin@net.
  7. Jak pewnie wszyscy zauważyliśmy doczekaliśmy się momentu, kiedy możemy już podziwiać piękno naszych stalli od strony zakrystii. Wczoraj po Mszy św. o godz. 12.00 zostały poświęcone. Prace trwały ponad rok czasu, koszt ponad 400 tysięcy złotych. W najbliższych dniach prace zostaną odebrane przez konserwatora zabytków. Nie chcemy ich wyłączyć z użytku dla zachowania ich piękna ale będę prosił by przynajmniej w niektórych okolicznościach korzystać z ławeczek w prezbiterium lub w dolnej części kościoła. Szczególnie narażonym miejscami na zniszczenia są elementy złocone na tzw. zaplecku. Niestety mokre ubrania i opieranie się o nie spowoduje ich szybkie zniszczenie. Myślę, że znajdę zrozumienie szczególnie u osób, dla których stalle są ulubionym miejscem przeżywania liturgii. W ostatnich dniach zostały zakupione nowe wykładziny z gąbką na wszystkich ławkach w kościele.  Serdecznie proszę, by ewentualne zabrudzenia zgłaszać na bieżąco. Łatwiej będzie utrzymać ich czystość.
  8. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.