1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca zostają przesunięte na dzień 15 grudnia ( piątek) – przed rekolekcjami. W zakrystii i kancelarii możemy zgłaszać także inne osoby, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami Bożego Narodzenia. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. o godz. 7.00
 2. W przyszłą niedzielę będą obecni w naszej parafii Ojcowie Oblaci. Skierują do nas Słowo Boże i będą rozprowadzać kalendarze misyjne.
 3. Dzieci, które w ubiegłych tygodniach oddały uzupełnioną kartkę-wyklejankę, mogą dziś po Mszy św. w zakrystii odebrać drobny upominek.
 4. W najbliższy piątek rozpoczną się I Kłobuckie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.
  Zapraszamy wszystkich parafian i gości, na czele z Parafialną Radą  Duszpasterską, na uroczystą Mszę Świętą wieńczącą warsztaty ze śpiewem i        akompaniamentem uczestników warsztatów – w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Po mszy św. zapraszamy na koncert.
 5. Organizujemy, wraz z zaprzyjaźnionymi parafiami, ferie dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w Karpaczu w dniach 29 stycznia – 3 lutego 2024 r. W planach:       nauka jazdy na nartach (dla chętnych), dobra zabawa, wyjazd do Pragi i oczywiście codzienna Eucharystia. Koszt to 1190 zł bez nart. Dopłata do nart wynosi 400 zł. Szczegóły na plakatach oraz po Mszach św. w zakrystii u księdza Pawła. Zaliczka wynosi 550 zł. Ilość miejsc ograniczona.
 6. Osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Fatimy proszone są o dostarczenie do ks. proboszcz podpisanej umowy oraz o wpłacanie pierwszej zaliczki. Mamy jeszcze wolne miejsca. Termin zgłoszeń przesuwamy do 15 stycznia.
 7. W II niedzielę adwentu – 10 grudnia na mszy św. o godz. 12.00 dokonamy uroczystego wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Andrzej Kuliberda – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.
 8. Od dziś można już nabywać świece Caritas w cenie 20 i 10 zł. Włączamy się w ten sposób w wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 9. Pan organista roznosi poświęcone opłatki. Przyjmijmy go z życzliwością.
 10. Zachęcamy do nabycia Tygodnika Niedziela a od przyszłej niedzieli będzie kolejny numer Nowin Parafialnych.
 11. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.