1. Trwają I Kłobuckie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. W niedzielę o godz. 12.00 Msza św. z udziałem i oprawą muzyczną uczestników, a po Mszy św. koncert w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzieci pierwszokomunijne przed wejściem do zakrystii mają do odebrania materiały katechetyczne.
 3. W adwentowym czasie zapraszamy na roraty: dla dorosłych o godz. 6.30 a dla dzieci o godz. 18.00. Dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki, które będą wklejać do książeczek a na koniec otrzymają symboliczne nagrody.
 4. Informacja dla osób uczęszczających na Krąg Biblijny: spotkania w grudniu i styczniu odbędą się w II poniedziałek miesiąca.
 5. Katechezy przed sakramentem bierzmowania dla klas VI we wtorek 05.XII o godz. 16.00, dla klas VII w środę 06.XII o godz. 16.00. Katechezy odbywają się w kościele.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Między godziną 12.00 a 13.00 – GODZINA ŁASKI.
 7. Osoby chore i starsze wiekiem odwiedzimy w piątek przed rekolekcjami – 15 grudnia. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii do 14 grudnia.
 8. Wraz z zaprzyjaźnionymi parafiami organizujemy ferie dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w Karpaczu w dniach od 29 stycznia do 3 lutego 2024. Szczegóły na plakatach oraz u księdza Pawła.
 9. Osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Fatimy proszone są o dostarczenie do ks. proboszcz podpisanej umowy oraz o wpłacanie pierwszej zaliczki. Mamy jeszcze wolne miejsca. Termin zgłoszeń przesuwamy do 15 stycznia.
 10. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy uroczystego wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Andrzej Kuliberda – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.
 11. Zarząd Stowarzyszenia Górników w Kłobucku informuje, iż uroczystości religijne z okazji Patronki Górników św. Barbary odbędą się 4 grudnia 2023 r. o godzinie 10.00 w kościele pw. M. B. Fatimskiej w Kłobucku. Mszę św. Barbórkową odprawi kapelan górników ks. kanonik Grzegorz Dymek.
 12. Ogłoszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku. W sobotę 9 grudnia oraz w niedzielę 10 grudnia po Mszach św. będą rozdawane gratisowo kalendarze strażackie OSP w Kłobucku. Śladem lat poprzednich przy tej okazji, odbędzie się zbiórka do puszek, a zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność jednostki, zakup sprzętu i wyposażenia. Mamy nadzieję, że w tym roku również nasze kalendarze będą się cieszyły dużym zainteresowaniem. Liczymy na zrozumienie, bo to dla naszego wspólnego dobra.
 13. Można nabyć kalendarz na rok 2024 z pracami nagrodzonymi w konkursie plastycznym z racji XXII Dni Długoszowskich pt. „Kłobuckie kapliczki oczami młodych Artystów”.
 14. Od dziś można już nabywać świece Caritas w cenie 20 i 10 zł. Włączamy się w ten sposób w wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 15. Pan organista roznosi poświęcone opłatki. Przyjmijmy go z życzliwością.
 16. Zachęcamy do nabycia Tygodnika Niedziela a od dzisiaj możemy nabyć nowy numer Nowin Parafialnych, gdzie przeczytamy o wydarzeniach, które odbyły się w naszej parafii w ostatnim czasie oraz o tym, co przed nami.
 17. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.