1. Od poniedziałku do czwartku będą trwały w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkól na terenie naszej parafii. Rekolekcje odbywają się w ramach zajęć lekcyjnych i nie są dniami wolnymi od lekcji.
  2. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie obecna szkoła katolicka w ramach rekolekcji szkolnych.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka. O 20.00 spotkanie Wojowników Maryi w salce katechetycznej.
  4. W piątek zapraszamy do uczestnictwa w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 16.45 przy Kapliczce Ogrójcowej. W piątek kancelaria nie będzie czynna.
  5. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 10.30 odbędzie się procesja z palmami. Gromadzimy się przy kaplicy przedpogrzebowej o godz. 10.15. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najładniej wykonaną palmę. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.
  6. Ogłaszamy II Regionalny Konkurs Plastyczny „W kłobuckim kościele jest skarbów wiele…” – edycja 2024 pod nazwą: „Ksiądz Jan Długosz – polski kronikarz i… proboszcz w Kłobucku. Konkurs przygotowuje nas do srebrnego jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Kłobuckiej oraz 550-lecia śmierci ks. Jana Długosza. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz do osób z niepełnosprawnościami, w tym do osób z niepełnosprawnościami powyżej 18. r. życia. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować pracę plastyczną o charakterze symbolicznym, ukazującą związek ks. Jana Długosza ze sprawowaniem probostwa w Kłobucku. Szczegóły i regulamin na stronie internetowej naszej parafii.
  7. Przed zakrystią są do odebrania materiały dla dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Informacja dla uczestników majowej pielgrzymki autokarowej do sanktuariów na Kaszubach i Pomorzu. Z dniem 24 marca upływa termin wpłaty drugiej raty należności za udział w pielgrzymce. Wpłaty przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz.
  9. Są jeszcze do nabycia Paschaliki Wielkanocne w cenie 10 zł oraz Tygodnik Niedziela.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *