1. W tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej  w poniedziałek, wtorek i środę rano od godz. 6.30 i po południu od 17.30 oraz w piątek i sobotę rano od 7.30 do 8.00.
  2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a po niej adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00
  3. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 7.30. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Możemy uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji krzyża oraz : ucałowanie, przyklęknięcie lub pokłon krzyżowi. Po jej zakończeniu Gorzkie Żale i adoracja prowadzona przez chór. Od godz. 21.00 adoracja prowadzona przez scholę. Zapraszamy druhów strażaków z OSP w Kłobucku oraz pozostałe wspólnoty modlitewne. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
  4. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.30. Poświęcenie pokarmów w terenie: Smugi i Niwa oraz Zakrzew i Rybno o godz. 9.00. Na 8.45 prosimy o pojazdy. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 15.00 co pół godziny. Przy tej okazji zwyczajem lat ubiegłych składamy ofiary pieniężne, którymi wesprzemy ubogich.
  5. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Przynieśmy ze sobą zakupione paschaliki i świece zaopatrzone w okapniki. Po zakończeniu liturgii czuwanie do godz. 23.00. Adoracja scholi od godz. 21.45 do 23.00. Jak co roku zapraszamy druhów strażaków z OSP w Kłobucku oraz wspólnoty modlitewne.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania adoracja od godz. 5.30. O godz. 6.00 procesja z Mszą św. rezurekcyjną. Zapraszamy druhów strażaków z OSP w Kłobucku, chór, schole, orkiestrę, sztandary cechowe, organizacje i wspólnoty.
  7. Kancelaria w czwartek, piątek i sobotę nie będzie czynna poza sytuacjami koniecznymi.
  8. W sobotę 6 kwietnia w Wieluniu odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 przywitaniem obrazu przy Bramie Kaliskiej. Następnie obraz zostanie przeniesiony na Plac Legionów, gdzie o godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w sobotę 6 kwietnia o godz. 8.30.
  9. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *