1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 17.30. W najbliższy poniedziałek na Mszy św. o godz. 18,00 będziemy świętować 20 rocznicę koronacji ikony Matki Bożej Kłobuckiej. Na tę  Mszę świętą dziękczynną za dar koronacji zapraszamy także dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św., ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo. Zapraszamy asystę, chór, orkiestrę  oraz wszystkich parafian i gości.
  2. Spotkanie Rodziny Szkaplerznej odbędzie się w środę po Mszy św. na salce katechetycznej.
  3. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu odbędą się w czwartek: grupa I – godz. 16.00, wszystkie dzieci o godz. 16.30 – próba śpiewu, grupa II – godz. 17.00, w piątek wszystkie dzieci przychodzą na godzinę 16.00. W sobotę dzień pierwszej spowiedzi: grupa I o godz. 9.00, grupa II o godz. 10.30.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Prosimy, aby osoby uczęszczające na Msze święte na te godziny, wybrały tego dnia inną godzinę Eucharystii.
  5. Już za niecałe dwa tygodnie będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak w minione lata.
  6. W piątek w MOK w Kłobucku odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród dla zwycięzców II Regionalnego Konkursu Plastycznego W kłobuckim kościele jest skarbów wiele.. organizowanego przez naszą parafię. W tym roku tematem była osoba ks. Jana Długosza. Wpłynęło ponad 140 prac. Bardzo dziękuję ks. Pawłowi oraz pani Joannie Smolińskiej za przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia, dziękujemy wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy na różny sposób nam pomagali. W przedsionku kościoła oraz w kościele na sztalugach możemy podziwiać wybrane prace młodych artystów, którzy brali udział w konkursie.
  7. Jest do nabycia kolejny numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim o minionych wydarzeniach duszpasterskich, kalendarium na najbliższe dwa miesiące oraz kolejny odcinek historii Kłobucka za czasów ks. Jana Długosza. Zachęcamy także do lektury Tygodnika Niedziela.
  8. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *