Wydarzenia w naszej parafii w tym tygodniu

Najbliższy tydzień (18.03-24.03) będzie obfitował w naszej wspólnocie w wydarzenia związane zarówno z rozpoczęciem Wielkiego Postu, jak i okolicznościowe. Zapraszamy do udziału:

18.03.2024 - 21.03.2024 - poniedziałek - czwartek - rekolekcje wielkopostne dla szkół

Czas mocniejszej refleksji, wyciszenia, zatrzymania, w których mają pomóc konferencje i homilie rekolekcyjne, głoszone w tym roku przez ks. Grzegorz Borowika - duszpasterza służby zdrowia archidiecezji częstochowskiej. Szczegółowy plan rekolekcji możesz znaleźć, klikając na obrazek po lewej stronie.

18.03.2024 - poniedziałek - godz. 18.30 - Rodzina Szkaplerzna

spotkanie rodziny szkaplerznej - wspólna modlitwa, rozmowa, refleksja - by pod płaszczem Maryi i z Jej pomocą przejść przez Wielki Post... Miejsce spotkania: salka katechetyczna.

19.03.2024 - wtorek - uroczystość św. Józefa

"Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. Święty Józef przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na „drugiej linii”, mają wyjątkowy czynny udział w historii zbawienia" - papież Franciszek.

W uroczystość św. Józefa zapraszamy do naszego sanktuarium na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 (z udziałem szkoły podstawowej SPSK w Kłobucku) oraz 18.00.

04.03.2024 - poniedziałek - godz. 18.30 - Krąg biblijny

zasłuchaj się w Słowo Boże - Słowo, które jest żywe, a z którego czasem tak mało czerpiemy... Warto to zmienić! Na spotkaniu: wspólne czytanie fragmentu Pisma św., komentarz, osobiste rozważanie i możliwość dyskusji - są jeszcze wolne miejsca. Miejsce spotkania: salka katechetyczna

05.03.2024 i 06.03.2024 - wtorek i środa - godz. 16.00 - spotkania dla bierzmowanych

katechezy przed przyjęciem sakramentu bierzmowania - klasy VI zapraszamy we wtorek, a klasy VII we środę. Miejsce spotkania: kościół

07.03.2024 - I czwartek miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - nabożeństwo o powołania

Nie zapominamy o modlitwie o powołania oraz za powołanych do głoszenia Ewangelii - by nie zabrakło nam nigdy gorliwych kapłanów i osób życia konsekrowanego, którzy będą nam wsparciem na drodze do nieba! Miejsce nabożeństwa: kościół

21.03.2024 - czwartek - godz. 18.30 - Duchowa Odnowa Kłobucka

Wieczór w III czwartek miesiąca jest dla wielu mieszkańców wyjątkowy - to czas adoracji i uwielbienia "Duchowa Odnowa Kłobucka". Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by przyznać Bogu pierwsze miejsce w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym... Wierzymy, że wspólny wieczór pełen obecności Boga w Eucharystii i Słowie Bożym ożywi naszą wspólnotę i pomoże nam stawać się jeszcze bardziej żywym Kościołem w Kłobucku! Miejsce nabożeństwa: kościół.

21.03.2024 - czwartek - godz. 20.00 - Wojownicy Maryi

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, chcących poczuć siłę męskiej modlitwy i wspólnoty na kolejne spotkanie w Kłobucku! Miejsce spotkania: salka katechetyczna.

22.03.2024 - piątek - godz. 16.45 - droga krzyżowa ulicami miasta

wielkopostne nabożeństwo, które pokazuje nam, że nasze życie to droga; idziemy za Jezusem i uczymy się naśladować Jego miłość, którą chcemy przenosić na drogi naszego życia... tym razem dosłownie - na drogi naszego miasta!

Miejsce nabożeństwa: gromadzimy się przy kapliczce na ul. Ogrójcowej, stamtąd wyruszymy w drogę, której celem będzie kościół św. Marcina.

23.02.2024 - piątek - godz. 19.00 -

spotkanie młodzieży: zapraszamy młodych do odkrywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła - miejsce spotkania: salka katechetyczna

24.03.2024 - Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa

Rozpoczynamy Wielki Tydzień - święty czas, by zrozumieć życie na nowo - w świetle krzyża i zmartwychwstania! Ten czas rozpoczynamy od upamiętnienia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w czasie którego rzesze ludzi z gałązkami oddały cześć nadjeżdżającemu na osiołku Zbawicielowi...

Poświęcenie palm na każdej Mszy św. (liturgia rozpoczyna się przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa).
Główna procesja o godz. 10.15 - gromadzimy się przy kaplicy przedpogrzebowej, skąd uroczyście udamy się do kościoła św. Marcina na Eucharystię. Po tej Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najładniej wykonaną palmę. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.

24.03.2024 - niedziela - godz. 17.15 - gorzkie żale

gorzkie żale - nabożeństwo pasyjne, w którym rozważamy poszczególne etapy męki Jezusa, modlitwa, śpiew i okolicznościowe kazanie mają nam pomóc w otwieraniu serc na miłość Zbawiciela, której przejawem jest Jego oddanie się w nasze ręce aż po krzyż...

Miejsce nabożeństwa: kościół.

W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. - 20 min. przed Mszą św. w tygodniu, w dni powszednie od 7.30 do 18.00 zapraszamy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji.