1. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o odnowienie i ozdobienie przydrożnych krzyży.
 3. W piątek z okazji III piątku miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania w naszym sanktuarium ks. prałat Stanisław Gębka, nasz diecezjalny Misjonarz Miłosierdzia. Będą to kazania o misjach w Kazachstanie. Żyje tam poniżej 1% chrześcijan. Są to wnukowie i prawnukowie Polaków deportowanych na stepy w 1936 r.. Aktualnie istnieje potrzeba wybudowania Domu Pielgrzyma w Oziernoje. Przyjeżdża tam wielu pielgrzymów z Kazachstanu, Rosji, Litwy, Polski, Francji, Szwajcarii i Chorwacji. Ma to być miejsce spotkań religijnych, społecznych i kulturowych. Stamtąd ma promieniować chrześcijaństwo na cały Kazachstan. W tym celu ksiądz prałat po mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek. Bóg zapłać za dar serca na misje w Kazachstanie.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.45 w kościele. Natomiast spotkanie dla dzieci klas III odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 także w kościele.
 6. Spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w sobotę. Klasy I Szkół Ponadpodstawowych o godz. 9.00 natomiast klasy II o godzinie 11. w kościele. Spotkania dla ministrantów oraz kandydatów odbywają się w soboty o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy chętnych do służby liturgicznej ołtarza.
 7. Rozpoczynają się XX Dni Długoszowskie. Potrwają od 12 do 19 września. Informacje w gablotach oraz Internecie. Organizatorzy zapraszają do udziału we wszystkich wydarzeniach a w szczególności: we wtorek 14 września ( w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego) o godz. 15.00 modlitwa a następnie poświęcenie odnowionego krzyża postawionego 170 lat temu ku pamięci śp. Hilarego Lemańskiego – (lasy Nadleśnictwa Kłobuck). W sobotę 18 września Rajd Rowerowy Szlakiem Jana Długosza „ Wieniawa” do Nowej Brzeźnicy i z powrotem – wyjazd spod pomnika ks. Jana Długosza o godz. 10. W niedzielę 19 września uroczysta Msza św. o godz. 12.00 a następnie odsłonięcie i poświęcenie tablicy dedykowanej Matce Katarzynie z Kłobucka.
 8. 20 września dzień ludzi chorych i starszych wiekiem. Dla naszego dekanatu odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej p.w. Św. Rodziny w Częstochowie o godzinie 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył biskup Antoni Długosz. Jeśli będą osoby chętne na wspólny wyjazd to taki zorganizujemy. Proszę o zgłaszanie się chętnych dzisiaj w zakrystii.
 9. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd w niedzielę 19 września do księdza Tomasza Kanusa oraz na pielgrzymkę autokarową do Kębla i Wąwolnicy w dniach 1 i 2 października.
 10. W zakrystii można nabyć Tygodnik Niedziela z bezpłatnym dodatkiem o nowych błogosławionych.
 11. Bóg zapłać za ofiary na kościół od rodz. z ul. Staszica – 100 zł, od rodz. z ul. 11 listopada 200 zł, anonimowa – 100 zł, z ul. Wschodniej – 50 zł, z ul. Gajowej – 100 zł, dwie ofiary z ul. ks. Skorupki – 50 i 60 zł, z ul. Częstochowskiej – 50 zł oraz z ul. ks.  Długosza – 50 zł.
 12. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia.