1. W tym tygodniu w czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą otaczamy nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników szkół i oświaty.
 2. W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego – dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami oraz o ich rodzicach. Modlimy się także o wzrost szacunku dla dziecka martwo urodzonego, aby rodzice nie pozostawiali ciał swoich dzieci w szpitalach, lecz sumiennie wypełniali obowiązek organizacji rodzinnego i liturgicznego pogrzebu.
 3. W sobotę przypada 43 rocznica wyboru Karola kard. Wojtyły  Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00 przed pomnikiem Św. Jana Pawła II.
 4. Dziś w ramach Dnia Papieskiego zbierane są do puszek ofiary na Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II, jakim są stypendia fundowane dla młodzieży. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poprosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – dzieci, w środę – schola, w czwartek – nauczyciele, w piątek – Rada Parafialna, w sobotę – młodzież.
 6. W trwającym obecnie Roku Św. Józefa zapraszamy w każdą środę do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na modlitwę dziękczynną, przebłagalną i prośby. Intencje do modlitwy będą wyłożone na kartkach w kaplicy. Zachęcamy wszystkich zatroskanych o przyszłość naszych rodzin do modlitwy  w tych intencjach.
 7. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II szkół ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę 16.10. 2021 o godz. 11.00 w kościele.
 8. W gablotach umieszczone są zdjęcia grupowe z ostatniej pielgrzymki autokarowej. Chętni proszeni są o kontakt w zakrystii lub z Panem Stefanem Sitkiewiczem.
 9. Zachęcamy do lektury Nowin Parafialnych, które można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.  Jest także tygodnik katolicki Niedziela.
 10. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować na wypominki za zmarłych. Kartki znajdują się na ławkach pod chórem. Prosimy o czytelne umieszczanie na nich imion i nazwisk zmarłych. Na osobnych kartkach podajemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
 12. W ostatnim czasie znowu powraca problem przynoszenia do kaplicy adoracji oraz do kruchty kościoła, stert starych (nawet sprzed 30 lat) katolickich czasopism, zniszczonych książek, które tak naprawdę nadają się już tylko na makulaturę. Dotyczy to także starych, zniszczonych dewocjonaliów. Proszę tego nie robić.
 13. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej i Św. Józefa – patrona tego roku oraz dobrego zdrowia.