1. W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W piątek przypada XVI rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie dla katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.
  3. Spotkania w ramach katechezy przed sakramentem bierzmowania w tym tygodniu odbędą się w następującym porządku: klasy VI we wtorek 6 września, klasy VII w środę 7 września, klasy VIII w czwartek 8 września. Spotkania odbywają się o godzinie 16.00 w kościele.
  4. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania z grupami istniejącymi przy naszym sanktuarium. Kandydatów do LSO zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 do zakrystii (otwarte będzie wejście przy prezbiterium), Chcących dołączyć do kształtującej się grupy młodzieżowej zapraszamy w piątek o godz. 19.00 do salki za wikariatem. Kandydatów do scholi zapraszamy w niedzielę o godz. 9.30 do salki przy wikariacie.
  5. Uczestnicy pielgrzymki do Sanktuariów Karkonoszy proszeni są o dokonanie wpłaty reszty należności do 11 września. Wpłata zostanie potwierdzona na otrzymanym programie pielgrzymki, który należy mieć ze sobą. Wpłaty przyjmuje pan Stefan Sitkiewicz.
  6. Stowarzyszenie WIENIAWA zaprasza do udziału w obchodach XXI Dni Długoszowskich. Szczegóły na plakatach, w Internecie, w gablotach w kruchcie kościoła. W szczególności, Organizatorzy, zapraszają:

 – do udziału w rajdzie rowerowym do Nowej Brzeźnicy i z powrotem – 17       września (sobota). Start przy pomniku ks. Jana Długosza na Rynku o godz. 10.00.  Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła Cabana lub p. Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty, jak ubezpieczenie itd. ponoszą Organizatorzy – Stowarzyszenie „Wieniawa”. Zapisy do 15 września (czwartek).

 – na uroczystą Mszę św., 18 września (niedziela) o godzinie 12.00, którą odprawi Przeor Ojców Paulinów na Skałce O. Mariusz TABULSKI. Zapraszamy wszystkich Parafian, Władze, Organizacje, Poczty sztandarowe, szkoły, instytucje, wszystkich bez wyjątku. Oprawę muzyczną uświetni Kapela Jasnogórska.

– na koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy, również 18 września na zakończenie długoszowego tygodnia do Miejskiego Ośrodka Kultury na godz. 18.00. Cegiełki na koncert są jeszcze dostępne u Organizatora.

7. W przyszłą niedzielę 11 września w godz. od 10.30 do 14.30 będzie odbywał się XX Bieg Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa”. Na Rynku św. Jana Pawła II spodziewać się można pewnych utrudnień komunikacyjnych. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość. W tym samym czasie będzie można zrobić bezpłatne badania oraz odbyć konsultacje lekarskie prowadzone przez Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wszystkich chętnych Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.