1. Dziś niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.15. W piątek różańce otrzymają dzieci pierwszokomunije. Zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła. A dziś przed wejściem do zakrystii dzieci mogą odebrać materiały katechetyczne.
 3. W sobotę 8 października w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie odbędzie się I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskie, w którym będzie uczestniczyć delegacja z naszej parafii. Natomiast w niedzielę 9 października zapraszamy do naszej świątyni wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 12.00 a po niej procesja różańcowa wokół kościoła.
 4. Odpowiadając na zapotrzebowanie kilku osób w celu głębszego poznania Pisma Świętego zapraszam osoby zainteresowane w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej o godz. 19.00 na Krąg Biblijny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych i starszych wiekiem odwiedzimy w piątek w godz. 9.00-12.00. Okazja do spowiedzi podczas porannych Mszy św. oraz od godziny 17.30.
 6. W zakrystii są do nabycia tzw. magnesy z wizerunkiem naszego kościoła i Matki Bożej Kłobuckiej oraz obrazki Matki Bożej Kłobuckiej w oryginalnej postaci bez srebrnych sukienek w formie ikony na desce.
 7. 16 października będzie obchodzony w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem” Blask prawdy”. W naszej parafii w tym dniu, jak co roku, przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast wieczorem po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Trebunie-Tutki pt. „Nuty Wielkiego Pasterza”, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Tych, którzy zechcieliby dodatkowo wesprzeć to wydarzenie zapraszamy do nabywania pamiątkowych cegiełek dostępnych w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
 8. Informujemy, iż w dniach 22-29 kwietnia organizujemy wraz z biurem pielgrzymkowym Orlando Travel ze Skawiny pielgrzymkę samolotową do Grecji – Śladami Św. Pawła. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem, a program pielgrzymki możemy pobrać w zakrystii.
 9. W zakrystii jest do nabycia 60 – jubileuszowy numer naszych Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim praktyczne rady związane z wyborem osób na rodziców chrzestnych. Są tam również zamieszczone zdjęcia przedstawiające fragment zdemontowanych stalli i stan, w jakim się znajdują.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.
 11. Siostry Misjonarki Św. Piotra Klawera składają podziękowania dla całej naszej wspólnoty parafialnej za otwartość i za hojne wsparcie dla misji. Łączna kwota to 7854 zł i 23 gr. Dużym zainteresowaniem cieszyła się adopcja misyjna dzieci. 13 dzieci Dalit zostało objętych adopcją. Kilka osób przekazało także indywidualną wpłatę na adopcję 410 zł.
 12. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.