1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy misje. W czwartek przypada 97 rocznica ustanowienia diecezji częstochowskiej a w sobotę rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.
  2. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek, jak co roku, będziemy wspierać materialnie Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie. Będą to czynić uczniowie tej szkoły a kazania będzie głosił jeden z wychowawców. Już teraz w imieniu społeczności Niższego Seminarium wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za dar  serca. W minioną niedzielę ofiarą do puszek wsparliśmy Dzieło Nowego Tysiąclecia – 4 153 zł i 01 gr. Dziękuję nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej nr  1 za przeprowadzenie zbiórki.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poproszę o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – dzieci, w środę – Rada Parafialna, czwartek – Chór, w piątek – Schola
  4.  Arcybiskup Metropolita Wacław  Depo ogłosił dzień 27 listopada tego roku dniem zakończenia 5 – letniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z tym zapraszam obecną PRD na spotkanie na plebanii w  czwartek 3 listopada o godz. 19.00.
  5. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych
  6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na tzw. wypominki – modlitewną pamięć o naszych bliskich zmarłych. Kartki do wypisania imion i nazwisk są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.
  7. Za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Przypominamy iż tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Procesja z modlitwą za zmarłych wraz z wypominkami jednorazowymi rozpocznie się o godz. 11.30 a po niej Msza św. na cmentarzu.
  8. W zakrystii są jeszcze do nabycia Nowiny Parafialne.Zachęcamy także do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela wraz z dodatkiem Bliżej życia z wiarą w którym znajdziemy historię bohatera filmu Dług, który  nawrócił się w więzieniu oraz spektakularne cuda z jasnogórskich kronik. Nie zabrakło dobrych rad m.in. co zrobić, by miłość małżeńska nie przygasła oraz jak pielęgnować zniszczone dłonie.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę z przeznaczeniem na inwestycje. Mimo ogromnego wzrostu cen energii elektrycznej i innych źródeł ciepła, niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie naszego kościoła. Dopóki na dworze jest względna temperatura postarajmy się cieplej ubierać. Tak jak w ubiegłym sezonie grzewczym będę zwracał się o pomoc finansową na ogrzewanie kościoła.
  10. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.