1. Jeszcze tylko dzisiaj w przedsionku kościoła są wystawione kartony, do których można składać produkty żywnościowe dla rodzin z Ukrainy, takie jak: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. W najbliższych dniach zostaną zawiezione do siedziby Caritas w Częstochowie. W związku z tym poszukuję osoby, która posiada większe auto (busa towarowego) z prośbą o pomoc w transporcie.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece Caritas w cenie 10 i 20 zł. Są także do nabycia magnesy ze św. Marcinem oraz ks. Janem Długoszem. Jest także do nabycia nowy numer Nowin Parafialnych zawierający informacje o byłych i nadchodzących wydarzeniach  z życia  naszej parafii.
 3.  Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne nie otrzymują materiałów katechetycznych. Przynoszą do zakrystii kartkę wyklejankę.
 4. Zapraszamy na Msze św. roratnie: dorosłych na Mszę św. o godz. 6.30, natomiast dzieci na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na salce katechetycznej.
 6. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Między godziną 12.00 a 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski przed Najświętszym Sakramentem, który na ten czas zostanie przeniesiony do Ołtarza Matki Bożej. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W piątek rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzą Ojcowie Oblaci. Będą rozprowadzać misyjne kalendarze. Szczegółowy program zamieszczony jest w Nowinach Parafialnych oraz gablotach.
 8. Spotkanie zaprzysiężonej nowej PRD odbędzie się w środę – 14 grudnia o godz. 19.00 na plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncertowy Wieczór Refleksji Adwentowej w wykonaniu Pani Agnieszki Fiuk wraz z zespołem. W programie utwory J. S. Bacha, tradycyjne pieśni adwentowe oraz kompozycje do tekstów Księgi Izajasza.
 10. Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobucku składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej parafii, za wsparcie udzielone przy akcji rozprowadzania kalendarzy. Cieszymy się, że nasze kalendarze tak chętnie są przyjmowane przez mieszkańców. Kwota zebrana do puszek to: 3 738 zł i 04 gr. Zapewniamy, że wkrótce zebrane środki wraz z dotacjami pomogą nam w pozyskaniu nowego wyposażenia, co przełoży się na jeszcze większą skuteczność naszych działań ratowniczych. Ze strażackim pozdrowieniem – Strażacy OSP Kłobuck.
 11. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela wraz z kolorowanką.
 12. Lista osób na pielgrzymkę samolotową do Grecji jest na obecną chwilę zamknięta. Proszę o dostarczenie do przyszłej niedzieli do ks. Proboszcza wypełnionej umowy – karty uczestnika.
 13. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia.