1. Dziś, w święto Przemienienia Pańskiego przeżywamy również niedzielę adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W sobotę, 19 sierpnia wyruszy dekanalno-parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki będzie przebiegać tak samo jak w poprzednie lata. W kolejną sobotę, 26 sierpnia – odbędzie się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii. Przy zapisie na pielgrzymkę pieszą wpłacamy 10 zł na ubezpieczenie i identyfikator, a przy zapisie na pielgrzymkę rowerową – 20 zł. Można też nabyć dodatkowe gadżety pielgrzymkowe: znaczki, chusty i czapki. Prosimy, by nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę, ze względu na konieczność ubezpieczenia pielgrzymów.
  3. W tygodniu pielgrzymkowym, w piątek, 25 sierpnia wyjątkowo zamiast Apelu na rynku, na prośbę Księdza Arcybiskupa zapraszamy na wyjazd autokarowy do Częstochowy. Odbędzie się wtedy uroczyste rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznego nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej w parafiach naszej archidiecezji. Wyjazd w piątek, 25 sierpnia, o 16.00, modlitwa w archikatedrze i archidiecezjalna procesja z kopią cudownego obrazu na Jasną Górę, Msza Święta wigilijna przed Szczytem oraz Apel Jasnogórski – powrót około 22.30. Koszt wyjazdu: 20 zł. Szczegółowe informacje o pielgrzymkach w gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
  4. W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas pielgrzymi z Kobielic k. Pszczyny oraz z Kalisza-Majkowa. W nadchodzących dniach przez nasze miasto będą przechodziły kolejne grupy pielgrzymkowe. Napotkanych pielgrzymów obdarzmy życzliwością i uśmiechem.
  5. Podczas wakacji osoby pragnące skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy 20 min. przed Mszą św. Ze względu na urlopy i pielgrzymki może się zdarzyć, że nie będzie księdza w konfesjonale po rozpoczęciu Mszy Świętej.
  6. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela, zachęcamy do lektury m.in. o tym, jak ciekawie opowiadać dzieciom o historii Polski oraz o rozwiązywaniu niektórych problemów w naszych małżeństwach i rodzinach.
  7. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia, a wypoczywającym – udanego czasu odpoczynku.