1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Szczególnie w tym roku zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 17.30, które przygotowują nas do 20 rocznicy koronacji Matki Bożej Kłobuckiej, którą będziemy świętować 20 maja oraz do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 13 grudnia. Prosimy także o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek.
  2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia obchodzimy także 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W imieniu Burmistrza Kłobucka zapraszam na Mszę św. w intencji ojczyzny o godz. 12.00. Po Mszy św. złożenie wiązanek kwiatów pod: płytą Józefa Piłsudskiego, pomnikiem Matki Polki, pomnikiem Wł. Sebyły oraz okolicznościowe przemówienia.
  3. Comiesięczne odwiedziny chorych przełożone są na sobotę – 4 maja od godziny 9.00 do 13.00.
  4. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. Zakończył się pierwszy etap organizowanego przez naszą parafię konkursu plastycznego „W kłobuckim kościele jest skarbów wiele…”. Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami – wpłynęło ponad 140 prac plastycznych. Obecnie trwają przygotowania uroczystej Gali podsumowującej konkurs, która odbędzie się 17 maja w MOK w Kłobucku. Największa część kosztów konkursu to zakup nagród – promujących nasz region oraz zachęcających do wzięcia udziału w wydarzeniu. Jak w ubiegłym roku, otrzymaliśmy dofinansowanie Gminy Kłobuck oraz Powiatu Kłobuckiego, natomiast w tym roku nie wsparło nas już Województwo Śląskie. W związku z tym pragniemy zaprosić osoby prywatne i firmy do włączenia się w sfinansowanie konkursu. Bardzo dziękujemy Samorządowi oraz firmom, które już dołączyły do grona sponsorów. Osoby, które chciałyby jeszcze wspomóc finansowanie konkursu, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Informacji w tym zakresie udziela p. Joanna Smolińska – odpowiedzialna za organizację konkursu z ramienia Rady Parafialnej.
  6. Ksiądz Arcybiskup w dalszym ciągu zachęca nas do modlitwy w intencji powołań poprzez modlitwę: „Pod Twoją Obronę”, każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej). Osoby deklarujące chęć podjęcia takiej modlitwy proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
  7. Od dziś jest do nabycia kolejny numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim o minionych wydarzeniach duszpasterskich, kalendarium na najbliższe dwa miesiące oraz kolejny odcinek historii Kłobucka za czasów ks. Jana Długosza. Zachęcamy także do lektury Tygodnika Niedziela.
  8. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *